Czas trwania: Sprawdź terminy w opisie wyprawy.
Lokalizacja: Islandia, Europa
Cena: 7000 PLN : 3700 PLN

iceland

 • Zasiądź za kierownicą samochodu i weź udział w off-roadowej wycieczce po interiorze Islandii. Zapraszam na przygodowy wyjazd off-roadowy w jedno z najdzikszych i najbezpieczniejszych regionów Europy.

  Miejsca zielonego i surowego, zimnego i jednocześnie gorącego, dalekiego i zarazem bliskiego. Zobaczymy gejzery, lodowce, pola lawy i bystre rzeki. Obejrzymy klify i będziemy się przyglądać waleniom. Będziemy kąpać się w gorących źródłach i czuć mroźny powiew północy a jednocześnie opalać się na słonecznych łukach – słowem, zobaczymy Islandię, krainę ognia i lodu.

  Wyjazd jest turystyczny, bardziej biwakowy niż hotelowy, ale nie będziemy wcale unikać trudniejszych ścieżek i przejazdów górami.

 • Wycieczka trampingowa, noclegi w namiotach, wymagane są własne śpiwory. Uczestnicy prowadzą wynajęte samochody 4×4- od kierowców wymagane jest prawo jazdy. Wycieczka dla wszystkich, nie ma przeciwwskazań medycznych.

 • DZIEŃ 1 Po przylocie do stolicy Islandii, Reykjaviku, na lotnisku wsiądziemy w samochody, które będą nas oczekiwały i pojedziemy na zwiedzanie miasta. Pierwsza aklimatyzacja i nocleg w guest housie.

  DZIEŃ 2 Po wczesnej pobudce wsiadamy do samochodów i kierujemy się do miejscowości Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, to właśnie tutaj w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament – Althing. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na swoją budowę geologiczną. Stykają się tu płyty tektoniczne eurazjatycka i północnoamerykańska. Stąd też rejon odznacza się znaczną aktywnością sejsmiczną i wulkaniczną a powierzchnia ziemi poprzecinana jest licznymi szczelinami. Tego dnia zobaczymy wspaniałe islandzkie gejzery. Wśród nich największy i najsłynniejszy Strokkur. Wybucha on co 5 – 10 minut i wyrzuca słup wody na wysokość 30 metrów. Na nocleg udamy się do miejscowości Hveravellir, gdzie czeka nas kolejna kąpiel w gorących źródłach.

  DZIEŃ 3 Tego dnia zmieniamy kierunek naszej podróży z północno – wschodniego na południowy i kierujemy się w stronę wspaniałych, tęczowych gór Landmannalaugar. Z uwagi na bogactwo i nietypowość form geologicznych jest to bardzo popularny turystycznie obszar. Po drodze będziemy mogli oglądać wspaniałe krajobrazy gór Kerlingarfjoll oraz piękną panoramę rzeki Pjorsa. Na nocleg zatrzymamy się na campingu.

  DZIEŃ 4 Tego dnia udamy się nad wysoki na 1510 m wulkan Askja. Kaldera wulkanu, otoczona ośnieżonymi górami Dyngjufjöll, ma rozmiar 50 km2, a w środku znajdują się dwa jeziora: najgłębsze na Islandii Öskjuvatn (220 m głębokości) oraz Viti (isl. Piekło) wypełnione ciepłą, siarkową wodą. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 1961 roku, a wyrzucone przez wulkan popioły uniosły się na wysokość 8 tys. metrów. Również droga, którą tego dnia przejedziemy dostarczy wielu emocji. Szlak przeznaczony jest wyłącznie dla samochodów 4×4 i będzie obfitował w wiele przeszkód i terenowych pułapek a z okien aut będziemy podziwiać różnorodność krajobrazów i wspaniały lodowiec Vatnajokull. Nocleg na campingu.

  DZIEŃ 5 Tego dnia wyprawa dotrze do niewielkiej, posiadającej jedynie 300 mieszkańców, miejscowości Reykjahlid. Popołudnie minie nam na zwiedzaniu okolicznych jaskiń oraz kąpielach w gorących źródłach.

  DZIEŃ 6 Dziś dotrzemy do północnych krańców Islandii i staniemy nad brzegiem najmniejszego i najpłytszego oceanu na na Ziemi. Mowa oczywiście o Oceanie Arktycznym, wrotami do niego będzie dla nas miejscowość Husavik. Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Jokulsargljufur, gdzie w mieście Vesturdalur czeka nas kolejny camping.

  DZIEŃ 7 kolejny dzień naszej podróży to wyprawa nad wodospad Dettifoss. Znajduje się on północno-wschodniej Islandii i przez kombinację objętości przepływu, szerokości i wysokości, jest jednym z najbogatszych w energię wodospadów Europy. Przez próg wysokiego na prawie 50 m wodospadu przelewa się szaro-brązowa masa wody o objętości 193 m3 na sekundę. Moc produkowana przez przepływające przez Dettifoss żywioły wynosi 85 Megawatów. Po południu udamy się w głąb wyspy i po dotarciu w okolice kanionu Hafrahuammaglju zatrzymamy się na nocleg.

  DZIEŃ 8 Tego dnia obejrzymy wspaniałą panoramę trzeciego co do wysokości wodospadu Islandii – Hengifoss. Woda spadająca z wysokości 118 metrów robi ogromne wrażenie, następnie na ostatni nocleg wyprawy udamy się do miejscowości Atlavik położonej nad jeziorem Lagarfljot. Podobnie, jak w przypadku szkockiego Loch Ness, tak i na temat Lagarfljot krążą legendy o żyjącym w jego głębiach potworze. Następnie udamy się do niedalekiej miejscowości Egilsstadir. Będzie tam czas na uzupełnienie zapasów i ostatnie zakupy w supermarkecie. Następnie drogą nr 1 podążymy na południe w kierunku wybrzeża. Noc spędzimy na campingu w okolicach miejscowości Stafafell.

  DZIEŃ 9 Ostatni nasz dzień to podróż do miejscowości Vik, w okolicach której będziemy mogli podziwiać wyrastające wprost z morza, strome i groźne skalne turnie. Kolejną atrakcją dnia będą znane jedynie z islandzkiego wybrzeża czarne, kamieniste plaże. Dalsza trasa poprowadzi nas do stolicy Islandii Reykjaviku skąd odlecimy wieczorem do Polski.

  Cena obejmuje:
    -przewodnika 24h
    -piękna trasę dokoła i przez środek wyspy
    -miejsce w samochodzie 4×4 (3 osoby w aucie)
    -wyposażenie (namiot 2os, kuchnia gazowa, garnki, sztućce i talerze, materace/karimaty)
    -noclegi na campach i 1 x guest house
    -wsparcie profesjonalistów
   -ubezpieczenie podróżne
  Co nie zawiera się w cenie:
    -lot i wylot z/do Reykjaviku (koszt biletów od 400 do 2000 zł w zależności od terminu i lotniska)
    -extrasy nieujęte w programie
   -wyżywienie (można przywieźć z Polski lub ewentualnie zakupić na miejscu)
Terminy:

01-09.07 / 10-19.07 / 20-29.07.2014
01-09.08 / 10-19.08 / 20-29.08.2014
01-09.09 / 10-19.09 / 20-29.09.2014

Zgłoszenia i więcej informacji: