Czas trwania: 27 cze 2014 - 11 lip 2014
Lokalizacja: Afryka
Cena: 10 000 PLN : 9300 PLN

nam2

 • Niesamowita wyprawa do Afryki, do Namibii, jednego z bezpieczniejszych i kolorowych krajów Czarnego Kontynentu

 • Wycieczka dla wszystkich, nie ma przeciwskazań medycznych

 • 1. Dzień 1 (piątek) – wieczorem wylot z Polski2. Dzień 2 (sobota) – przylot na lotnisko w Windhoek, lunch, zakwaterowanie w hotelu, zakupy, wieczorne zwiedzanie miasta i powitalna kolacja w restauracji.

  Dzisiejszy dzień jest przeznaczony na zaznajomienie się z Namibią a także będzie dniem „technicznym”. Po pierwsze odbierzemy samochody, po drugie zrobimy zakupy w centrum handlowym a po trzecie chwilkę odpoczniemy po długim locie. Do pokonania mamy niewielki odcinek dobrej drogi do hotelu położonego w mieście.
  3. Dzień 3 (niedziela) – Windhoek – Park Narodowy Naukluft (Seseriem) (350 km)

  Drugi dzień będzie zapoznaniem się z tą bardziej cywilizowaną Namibią. Przekroczymy niesamowitą Spreetshoogte Pass, zjemy pyszną domową szarlotkę w roadsteadzie Solitaire, zobaczymy kanion Seseriem i wieczorem, gdy słońce będzie się już chylić ku zachodowi, wjedziemy na pustynię Namib podziwiać zachód słońca w Sossusvlei, miejsca gdzie okresowa rzeka wsiąka w piaski pustyni. Nocleg na campingu. 
  4. Dzień 4  (poniedziałek) – Seseriem – Walvis Bay. Nocleg w hoteliku (350 km).

  Trzeci dzień zaczniemy od wizyty w Kanionie Seseriem a następnie  przejedziemy przez park Narodowy Naukluft do Walvis Bay. Nasza trasa biec będzie wśród niesamowitych formacji skalnych, wśród sawann i piasków obrzeża pustyni Namib. Zachód słońca powitamy w klimatycznej restauracji w miasteczku WalwisBay, delektując się owocami morza

  5. Dzień 5 (wtorek) Walwis Bay – Swakopmund. Nocleg i kolacja w hoteliku. (50 km)

  Dziś cały dzień spędzimy w okolicach Swakopmund, klimatycznego miasteczka założonego przez kolonistów niemieckich. Będziemy mieli możliwość zrobienia zakupów, odwiedzenia oceanarium i wzięcia udziału w atrakcjach, jakie można tam spotkać. (Np. dwugodzinnego lotu cessną nad pustynią Namib, poszukiwania African Little Five, wizyty w oazie Goanikontes, Welwitscha Plants).

  6. Dzień 5 (środa) ––Swakopmund – Damaraland. Przejazd przez Park Narodowy Doros, Henties Bay i Park Narodowy Skeleton Coast. Wizyta w Cape Cross, największej kolonii fok w Namibii.  Nocleg na campie w okolicach Twylfefontain (350 km)

  Dzisiejszy dzień poświęcimy na poznanie Skeleton Coast przemierzając szlak wzdłuż wybrzeża. 

  7. Dzień 6 (czwartek) – Damaraland – Opuwo. Nocleg w lodży (250 km)

  Dzisiejszy dzień jest przeznaczony na przejazd przez Damaraland. Pod koniec dnia dotrzemy do Opuwo, stolicy Kaokolandu, gdzie będziemy mogli pierwszy raz spotkać Himby, osławione plemię zamieszkujące pogranicze Namibii i Angoli

  8. Dzień 7 (piątek) – Opuwo – Epupa Falls.Uzupełnienie zaopatrzenia w supermarkecie w Opuwo oglądając razem kobiety Herero i Himba, przejazd główną drogę przez Kaokoland do wodospadów Epupa Falls, jednych z najładniejszych w Namibii. Nocleg na campingu przy wodospadach. (220 km).

  9. Dzień 8 (sobota) – Epupa Falls – Otjitotongwe. Przejazd główną drogą do Kamanjab i ośrodka hodowli gepardów. Wieczorne oglądanie karmienia gepardów. Nocleg i kolacja w Cheetatch Farm Campsite (360 km)

  Dziś wracamy do cywilizacji. Opuszczamy gościnny i przepiękny Kaokoland i jedziemy do Farmy Gepardów. Jest to ośrodek chroniący Gepardy przed kłusownikami i farmerami. Będziemy mieli możliwość bliskiego obcowania z tymi kotami.

  10. Dzień 9 (niedziela) – Otjitotongwe – Okaukuejo Etosha (200 km)

  Dziś dojedziemy do najbardziej znanego Parku narodowego w Namibii czyli do Etosh. Ponad pól dnia spędzimy na szukaniu i obserwowaniu zwierząt Park. Nocleg na Campingu

  11. Dzień 10 (poniedziałek) – Etosha Okaukuejo – Namutoni (150 km)
  Dziś cały dzień zwiedzamy park narodowy Etosha. Nocleg na campingu

  12. Dzień 11 (wtorek) – Etosha
  Dziś kolejny dzień zwiedzamy park narodowy Etosha. Nocleg na campingu

  13. Dzień 12 (środa) – Etosha – Waterberg (100 km)
  Dzisiejszy dzień poświęcimy na dojazd do niesamowitego płaskowyżu Waterberg. Będziemy mogli przeprowadzić trekkingo po górach i poszukać sępów Cape Vulture

  14. Dzień 14 (czwartek) – Waterberg – Windhoek (400 km)
  Dzisiejszy dzień spędzimy na powrocie do Windhoeku. Po drodze będziemy mogli dokonać zakupów pamiątek z całęj Afryki dostępnych na bazarze w Okahandji. To będzie masz ostatni dzień w Namibii.

  15. Dzień 15 (piątek) – wylot do Polski

 • 9300 PLN
  Cena obejmuje:
  - transfery
  - transport przedłużonym Land Roverem
  - noclegi w namiotach i w hotelikach
  - wyżywienie
  - przewodnika polskojęzycznego i piękną trasę
  - sprzęt kempingowy i kuchenny
  - GPS z mapami .
  Co nie zawiera się w cenie:
  - przeloty
  - wizy namibijskie (35EUR)
  - extrasy (osobiste wydatki i dodatkowe atrakcje)
 
Zgłoszenia i więcej informacji: